• 8 měst ČR, ve kterých zloději čekají na vaše kolo.

  Trend rostoucí obliby cyklistiky bohužel doprovází rostoucí zájem zlodějů. Policisté ČR za posledních 5 let zaznamenali přes 42 000 nahlášených krádeží kol.

  image

  S příchodem jara a pěkného počasí vyjede mnoho cyklistů na své vyjížďky do města nebo do přírody. Právě během jara a letní sezóny  Policie ČR obdrží nejvíce nahlášených krádeží jízdních kol, a to v kteroukoliv denní nebo noční hodinu…

  Kde si zloději na jízdní kola troufnou nejčastěji?

  Dle policistů nedochází pouze ke kráděžím z volných prostranství, kdy cyklista nechá své kolo volně opřené o lavičku, zeď, nebo sloup osvětlení. Zloději si troufnou i na kola umístěná ve stojanech, ze sklepů, garáží nebo balkónů. Vzhledem k tomu, že jsou v dnešní době jízdní kola dražší a je o ně větší zájem, stávají se častěji cílem zlodějů i organizovaných skupin.

  image

  K nahlášení krádeží dochází po celé ČR, nicméně z grafu můžete vidět 8 měst, ve kterých se vyplatí “mít oči na šťopkách”

  Je krádež kol v České republice závažný problém?

  Odpovědí mohou být čísla grafu výše. Jedná se o nahlášené krádeže kol POLICII ČR z posledních 5 let od 1. 1. 2013 - 31. 12. 2018. Jízdní kola jsou pro zloděje bohužel velmi lákavým zbožím, protože mohou nepozorností majitele či jejich drzostí přijít poměrně rychle na zajímavé peníze. Zdrojová data byla použita z: www.mapakriminality.czZpracovalo: www.trackito.com

  Mezi 5 hlavní bezpečnostních doporučení patří:

  • Nespoléhejte se na lankové zámky. Nejlépe se osvědčují U-zámky, či česká novinka chytrý GPS lokátor alarm pro jízdní kola.
  • Kolo zamykejte ideálně rám + kolo k pevnému bodu, slabý plot vašemu silnému zámku nepomůže, volte silné zábradlí či stojany kol.
  • Dbejte na zamýkání vstupních dveří ve společných prostorách domů, sklepích či garážích.
  • Necháváte-li kolo na balkoně, připoutejte jej k zábradlí.
  • Mějte poznamenané výrobní číslo kola, ideálně uloženou fotografii pro usnadnění identifikace v případě krádeže.

  Nová sezóna je za dveřmi, nezapomeňte si proto dostatečně zabezpečit vaše kola, ať se nestanete obětí krádeže. O fungování GPS zabezpečení jsme dříve psali zde: Zabezpečení kola pomocí GPS alarmu.

  Seznam míst, kde vám poradí s GPS zabezpečením naleznete na této mapě.

  #radyATipy #statistics #security #alarm #gps #gps tracker #lokator #trackito

 • Jak dlouho vydrží Trackito GPS lokátor na jedno nabití?

  Častým a oprávněným dotazem zákazníků je otázka na výdrž baterie GPS zabezpečení. Zákazníci se s obavami ptají, zda budou muset často dobíjet a složitě demontovat baterii. Důvodem obav je zkušenost s běžnými trackery a jejich krátkou vydrží. Na tyto možné obavy jsme při vývoji mysleli a vyvinuli Trackito tak, aby vydrželo až 6 měsíců na jedno nabití a bylo jej možné dobít bez demontáže.

  image

  Trackito jsme vyvinuli tak, aby vydrželo až 6 měsíců na jedno nabití a nebylo jej nutné demontovat z kola při dobíjení.

  Majitelé GPS alarmu Trackito spolu se zabezpečením získají zdarma aplikaci, ve které mohou nastavovat několik parametrů pro prodloužení výdrže baterie, aniž by se snížila funkčnost zařízení. Nastavit mohou například periodu trackování, režim spánku ale i periodu pravidelných poloh. Režim spánku určuje, po jaké době od zastavení se má zařízení uspat. 

  Příklady nastavení:

  image

  Jak je možné, že baterie vydrží tak dlouho?

  Trackito lokátor je CHYTRÝ GPS ALARM, a tak sám rozpozná, kdy se uspat a snížit spotřebu energie. Uvedeme jeden příklad: “Po vyjížďce zaparkujete vaše kolo do garáže, zařízení rozpozná, že se nepohybuje a uspí se. Díky tomu se šetří baterie zařízení. Při neoprávněném pohybu se okamžitě probudí, zašle ihned majiteli kola upozornění na telefon či počítač a následně spustíte GPS sledování.

  Zajímá Vás více o ochraně majetku pomocí GPS zabezpečení? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám na případné dotazy odpovíme.

  #dotazyZakazniku #baterie #trackito #lokator #gpsalarm

 • Kdo odkládá, prohloupí!

  Proč dát kolo do servisu přes zimu a ne až na jaře?

  Ideální čas na servis vašeho kola je nyní!

  Pokud nepatříte mezi pár odvážlivců, kteří si užívají jízdy na kole i po zasněžených pláních, můžete využít tohoto období k zimním radovánkám a mezitím svěřit kolo do rukou odborníků. Sepsali jsme pro vás několik důvodů, proč dát kolo do servisu právě teď.

   Důvodů je hned několik:

  • Vyhnete se tak dlouhým čekacím dobám na servis, protože s rostoucími teplotami začne přibývat těch, kteří zjišťují, že jejich kolo potřebuje po tuhé zimě servis.
  • Nebudete ve stresu jako spousta dalších nedočkavých cyklistů.
  • Dozvíte se v předstihu o připravovaných novinkách, zajímavých výprodejích, možnostech zabezpečení pomocí GPS alarmu.
  • Nepoznáte nepříjemné mechaniky. Ti se objevují až s vystresovanými a nedočkavými zákazníky, kteří si přejí rychlou a kvalitní opravu, ideálně hotovou již včera.
  • Vaše kolo bude připravené hned na první možnou vyjížďku až roztaje sníh. Ostatní cyklisty vylákají k návštěvě servisu až plusové teploty.
  • Vy tak budete moci ze sedla sledovat smutně kráčející cyklisty, kteří vás pronásledují svým zasněným pohledem.
  image

  Měsíce únor a březen jsou nejideálnějším časem, abyste kolo svěřili do rukou odborníka a měli váš stroj připravený na novou sezónu. Uděláte radost nejen vašemu kolu, ale také mechanikům. Budou se vám moci déle věnovat a budou mít více klidu na práci.

  Pod tímto odkazem naleznete seznam servisů, ve kterých vám nejen špičkově seřídí kolo, ale také poradí, jak si díky skryté GPS a telefonu zabezpečit kolo proti krádeži.

  Navštivte váš oblíbený cykloservis, ať vám seřídí nebo zabezpečí vaše kolo dříve, než se na jaře zaplní nedočkavými opozdilci!

  #radyATipy #trackito #gps #servis #kolo

 • Chytrý GPS alarm na jízdní kolo

  Mnoho z nás zažilo tu nepříjemnou situaci, kdy jsme se vrátili pro své kolo a našli pouze přestřihnutý zámek. Pokud mezi tyto nešťastlivce nepatříte, zbystřete! S rostoucí popularitou cyklistiky bohužel nepřibývají jen krásné zážitky ze sedla kola, ale přibývá i krádeží. Riziko krádeže kola s každým rokem narůstá. Za poslední rok se v ČR ukradlo přes 5 172 kol. Zloději si tak v průměru přijdou pro 14 kol denně.

  Ptáte se, zda existuje nějaké GPS zabezpečení pro jízdní kolo? 

  Správná odpověď je ano. Jedním z hlavních využití bezpečnostního zařízení Trackito je právě sledování a alarm jízdního kola. Umožní vám sledovat vaše kolo v mobilu či pc, abyste o něj nepřišli v případě krádeže. Pojďme se podívat, jak toto zařízení funguje.

  image

  Pohybový alarm na kolo s dálkovým ovládáním pro případ krádeže

  S Trackitem získáte dohled nad vaším kolem 24 hodin denně přímo ve vašem telefonu. Ano, nepotřebujete tedy nosit žádnou další ovládací krabičku, která by vás obtěžovala po kapsách. Pomocí naší aplikace Trackito máte dálkové ovládání přímo z telefonu, tabletu i webu zároveň.

  Se zařízení skrytým ve vašem kole komunikujete pomocí aplikace. Veškeré bezpečnostní nastavení provedete pomocí pár jednoduchých kroků, abyste měli chytrý zámek přizpůsobený dle vašich potřeb. V aplikaci například vidíte polohu kola na mapě, stav nabití Trackita či nastavení citlivosti alarmu na pohyb.

  Nemám elektrokolo, bude zařízení fungovat i na mém kole?

  Zařízení Trackito bylo vyvinuto tak, aby bylo nezávislé na externí energii a mělo vlastní baterii. Zabezpečí městské, horské, silniční kolo i  elektrokolo a nepotřebuje žádný externí zdroj energie. GPS lokátor můžete pořídit i pro elektrokolo, aniž byste zařízení složitě připojovali. Baterii nemusíte měnit ani denně dobíjet. Baterie Trackita je zabudovaná a výdrž na jedno nabití může být až 6 měsíců! V případě potřeby ji snadno dobijete dodávaným USB kabelem.

  GPS sledování pro vyhledání ukradeného kola?

  image

  V případě krádeže kola obdržíte hlasitou notifikaci, abyste mohli rychle zareagovat. Alarm se ve vašem telefonu spustí již při nepatrném pohybu kola. A co když zrovna nebudete poblíž vašeho kola? Díky dálkovému ovládání vyvoláte v aplikaci sledování a následně na mapě vidíte, kde se ukradené kolo pohybuje. Abyste kolo našli, můžete využít další výhody mobilní aplikace. V aplikaci nasdílíte polohu vašeho kola a záchrana kola začíná!  

  Jak nastavit aplikaci, abyste mohli dohledat vaše kolo v případě krádeže?

  Aby alarm správně fungoval, je potřeba nepodcenit správné nastavení. Návod na nastavení aplikace získáte se zakoupením našeho chytrého GPS alarmu. Pokud si nejste jisti, zda bude alarm fungovat i na vašem kole, neváhejte nás kontaktovat.

  image

  Říká se, že štěstí přeje připraveným. Buďte připraveni a vybavte své kolo!


  #radyATipy #trackito #gps #kradez #alarm

 • Nová aktualizace Trackita k dispozici!

  Objevte novinky aktualizace chytrého alarmu Trackito. Uživatelé obdrželi skrze aplikaci push notifikaci o dostupné aktualizaci. My vám zde přinášíme informace o vylepšeních, která tato aktualizace firmwaru přináší, a návod jak aktualizovat váš modul. Našim zákazníkům přinášíme rychlejší GPS lokalizaci, ještě lepší úsporu baterie a nové možnosti push notifikací v aplikaci Trackita.

  image

  1. Hlavní novinka - asistovaná GPS

  Rychlá GPS lokalizace vašeho majetku

  Implementovali jsme asistovanou GPS (A-GPS), která Trackitu umožní vylepšenou GPS lokalizaci. Díky asistu dojde k nalezení prvotní GPS polohy při sledování mnohem rychleji.

  Problém při horším signálu GPS?

  Nyní je Trackito schopné nalézt svou polohu i při sníženém GPS signálu.

  Úspora baterie

  Aktualizace má vliv i na výdrž baterie. Rychlejší nalezení signálu znamená zároveň úsporu energie. Po aktualizaci klesne ještě více spotřeba baterie Trackita, jelikož nalezení polohy GPS při trackování a pravidelných polohách proběhne rychleji. 


  image

  2. Nové notifikace v aplikaci 

  Vyslechli jsme odezvy našich klientů a přidali jsme požadované notifikace. Pokud si uživatel nebyl jistý, zda své Trackito správně zapnul, nyní má možnost nastavit ve svém účtu na webu nové notifikace.

  O jaké notifikace se jedná?

  • Upozornit při zapnutí nebo vypnutí modulu
  • Upozornit při uvedení modulu do servisního režimu
  • Upozornit při plném dobití baterie, při připojení a odpojení nabíječky
  • Upozornit při pohybu odemknutého modulu

  3. Jak aktualizovat mé Trackito?

  Aktualizaci nového SW můžete provést z administrace svého účtu nebo přímo z aplikace. 

  Aktualizace přes webový prohlížeč

  Po přihlášení do administrace účtu naleznete nad seznamem vašich  modulů tlačítko “Aktualizovat SW mého modulu”. Jste-li majitelem více modulů, v následujícím kroku nezapomeňte zaškrtnout moduly, které chcete aktualizovat. Poté klikněte “aktualizovat” a ověřte zmíněné informace pro úspěšný průběh a dokončení.

  Majitelé operačního systému Andoid - Aktualizace přes aplikaci

  Při obdržení notifikace skrze aplikaci stačí kliknout na „Nový firmware k dispozici“. Poté následujte jednotlivé kroky.

  Aby aktualizace mohla proběhnout

  • Modul musí být nabitý alespoň na 25 % a odemknutý. 
  • Modul musí ohlásit svou pravidelnou polohu nebo se pohnout.
  • Pro okamžité aktualizování klikněte na tlačítko “Aktualizovat” a pohněte s modulem.
  • Modul během aktualizace nevypínejte ani nepřepínejte do servisního režimu.

  #novinky #trackito #gps #aktualizace #kolo

 • Trackito bloguje

  Proč sledovat Trackito blog? Budete v obraze, co se okolo vašeho chytrého zabezpečení děje! A pokud Trackito ještě nevlastníte, tak zjistíte, co toto GPS zabezpečení umí, a jak může pomoci zabezpečit majetek!

  Budeme vás zde informovat o novinkách, zajímavostech, tipech k užívání, ale také o aktualizacích a nových vylepšeních systému.

  image

  Na co se můžete například těšit?

  • Provedli jsme novou aktualizaci, a Trackito je tak přesnější a rychlejší.
  • Jak si nastavit aplikaci Trackito pro různé režimy užívání.
  • Kuriózní příběhy našich zákazníků.
  • Jak se zabezpečit proti krádeži na dovolené?
  • Odpovědi na to, na co se nás často ptáte.
  • a další zajímavé příspěvky…

  Tak nás sledujte, ať vám už nic neunikne!

  #novinky #trackito #blog #gpsalarm

Cookies aid us in provision of services. By using the website, you agree with the cookies.